Już wkrótce... nasz nowy kalendarz 2022!

Już wkrótce...  nasz nowy kalendarz 2022!.

Już wkrótce... nasz nowy kalendarz 2022!

Twórcą zdjęć w naszym kalendarzu jest jeden z czołowych fotografów przyrody w Polsce. Przyrodnik z wykształcenia, fotograf z zamiłowania i zawodu – Grzegorz Leśniewski.

Za pomocą aparatu od ponad dwudziestu lat próbuje uchwycić piękno polskiej przyrody, jej bogatą i zróżnicowaną florę, malownicze krajobrazy Roztocza, Polesia i Doliny Biebrzy, a w szczególności dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

W latach 2009-2014 był jurorem Wielkiego Konkursu National Geographic Polska. W 2005 roku odznaczony tytułem Fotografa Roku, przyznawanym przez Związek Polskich Fotografów Przyrody. Jako jedyny Polak, zaproszony do udziału w programie Wild Wonders of Europe, największego na świecie przedsięwzięcia związanego z fotografią przyrody, którego celem jest ukazanie niezwykłego dziedzictwa przyrodniczego Europy i rozbudzenie większej troski o jej ochronę. Prelegent na największych europejskich festiwalach fotografii przyrodniczej: WildPhotos w Anglii, GDT w Niemczech, Festvial Photo Montier we Francji, NVN w Holandii, Golden Turtle w Rosji i Festival Namur w Belgii. 

„Najwięcej radości sprawiają mi chwile, kiedy inni ludzie patrzą na moje prace z perspektywy własnych emocji i doświadczeń. Jest wtedy szansa, że zaczną dostrzegać piękno przyrody wokół siebie, a w konsekwencji zachowają je dla przyszłych pokoleń”.