Pierwsza 8-kolorowa maszyna w Polsce generacji drupa 2020

Pierwsza 8-kolorowa maszyna w Polsce generacji drupa 2020.

Pierwsza 8-kolorowa maszyna w Polsce generacji drupa 2020

Mając na uwadze oczekiwania naszych klientów oraz podążając za wdrażaniem najnowszych rozwiązań technologicznych, staramy się cały czas rozwijać i modernizować nasz park maszynowy.

Projekt nowej maszyny ośmiokolorowej planowaliśmy już od długiego czasu. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną, z jaką wszyscy spotkaliśmy się w zeszłym roku, plan musiał zostać znacznie odsunięty w czasie.

Z tym większą radością informujemy, że w lutym roku 2021 udało nam się zrealizować nasze plany inwestycyjne i uruchomiliśmy nową maszynę XL 106-8-P. Jest to pierwsza w Polsce ośmiokolorowa maszyna XL z najnowszej generacji Speedmaster drupa 2020.

Najważniejsze cechy maszyny to:

  • unikatowy system pomiarowy Inpress Control 3, zapewniający najwyższe standardy druku

  • w pełni automatyczny system zakładania form drukowych AutoPlate XL 3, umożliwiający założenie kompletu 8 płyt w czasie około 1 minuty

  • pulpit sterujący ze stanowiskiem roboczym, umożliwiający zmianę temperatury światła do oceny arkusza po druku

  • specjalny pakiet wyposażenia maszyny, zapewniający druk na cienkich podłożach

  • systemy zapewniające ograniczenie do minimum odpadów poprodukcyjnych (zmniejszenie ilości środków myjących oraz odpadów makulaturowych)

Inwestując w park maszynowy, przez cały czas mamy na uwadze bardzo dla nas ważny aspekt ekologiczny. Dlatego też staramy się inwestować w technologie przyjazne środowisku (maszyna posiada wiele nowoczesnych rozwiązań ograniczających ilość generowanych odpadów podczas produkcji) oraz ograniczać do minimum wpływ naszych inwestycji na środowisko (co potwierdza certyfikat CO2 neutral do zakupionej maszyny).